Skip to main content

Multihead Weighers

Manufacturer

A multihead weigher or computer combination weigher (CCW) is an industrial weighing machine which delivers highly accurate, reliable and high speed weighing of food and non-food products.

Ishida has offered virtually every known CCW application solution.

The multihead weigher was invented and developed by Ishida in the 1970s.  Since then Ishida has provided weighing equipment for thousands of food and non-food applications with more than 50,000 machines installed.

Czym charakteryzują się naważarki wielogłowicowe? 

Naważarka wielogłowicowa wykorzystywana jest do ważenia oraz pakowania produktów o różnych wymiarach i masie. Cechą charakterystyczną naważarek tego typu są głowice ważące, które są połączone ze sobą jednym systemem kontroli, zapewniającym dokładność, niezawodność oraz dużą prędkość operacyjną. Dzięki temu służy ona zarówno do ważenia produktów spożywczych, jak i niespożywczych.

Naważarki wielogłowicowe — zalety

Zaletą wykorzystywania naważarek wielogłowicowych jest możliwość ważenia i równomiernego rozprowadzania różnych typów produktów do opakowań. Dzięki temu produkty opuszczające linię produkcyjną będą wyróżniały się taką samą gramaturą. 

Zastosowanie naważarek wielogłowicowych

Naważarka wielogłowicowa znajduje swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym i niespożywczym. Najczęściej jest wykorzystywana na liniach produkcyjnych, gdzie niezbędne jest precyzyjne ustalenie masy towaru, ograniczając przy tym straty związane z nieprawidłowym pakowaniem produktu. 

Wspomaganie komputerowe CCW w naważarce wielogłowicowej Ishida Europe 

Dzięki wspomaganiu komputerowemu naważarki wielogłowicowe Ishida są jeszcze dokładniejsze i szybsze w swoich pomiarach, usprawniając w ten sposób pracę na liniach produkcyjnych.  System oparty na CCW umożliwia równomierne rozprowadzenie produktu, niezależnie od jego typu. Dlatego też naważarka doskonale sprawdzi się do towarów lepkich. 

Wybierz naważarkę wielogłowicą od Fenix Systems

Niezawodność i skuteczność naważarek wielogłowicowych Ishida sprawiła, że są one wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu. Opracowana w latach 70. XX wieku naważarka jest nieustannie modernizowana, co bezpośrednio wpływa na poprawę wydajności na liniach produkcyjnych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, która obejmuje również: pakowaczki, maszyny doypack czy też traysealery.

Videos
Case study
Naważanie makaronu
Naważanie kapsułek z kawą
Illy  (1.38 MB)
Naważanie
Kolln  (383.2 KB)
Naważanie czekoladek
Ritter Sport  (1.48 MB)
Naważanie cukierków
Stream  (277.08 KB)
Agram Case Study
Agram  (1.65 MB)
Soligrano
Soligrano  (2.01 MB)
Other products in this category