Przejdź do treści

BFM Fitting

BFM Fitting

Firma BFM to firma, która specjalizuje się w produkcji opatentowanych złączy oraz niezawodnych spigotów. W swojej ofercie ma takie akcesoria, jak: łączniki i króćce, które unowocześniają oraz usprawniają tradycyjne środowisko produkcyjne. Ich największą zaletą jest szerokie spektrum zastosowań. Najpopularniejsze w asortymencie producenta złącza BFM Seeflex mają aprobatę 3A oraz spełniają normy zawarte w przepisach FDA, EC i ATEX.

BFM Fitting Polska

Asortyment firmy BFM cieszy się ogromnym zaufaniem największych światowych marek działających w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej i mineralnej. Z szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań korzystają: Bayer, Danone, General Mills, Nestlé, Orica czy Pfizer. Elastyczne złącza i króćce skracają przestoje w procesie produkcyjnym, zwiększają bezpieczeństwo pracowników oraz pozwalają ograniczyć obecność pyłu na terenie zakładu przemysłowego. W przemyśle spożywczym kluczowe znaczenie ma higiena. Poszczególne stanowiska robocze muszą pozostać sterylne, zwłaszcza podczas zmiany serii produktów. O zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników zadba producent BFM. Kompensatory elastyczne wykazują właściwości antystatyczne, co zwiększa ich odporność na eksplozje. Zmniejszają ilość pyłu i kurzu, a przy tym można je zainstalować nawet w trudnej pozycji.

Łączniki elastyczne BFM Fitting

Złącza BFM Seeflex znajdują zastosowanie także w branży chemicznej, gdzie istnieje duże ryzyko wycieków oraz kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Wykorzystywane są w pełnej skali pH, nawet podczas czyszczenia instalacji produkcyjnych i przewodów rurowych. Personel może je szybko i łatwo wymienić, bez konieczności wprowadzania długich i kosztownych przestojów.

W przemyśle mineralnym mamy do czynienia z wymagającymi materiałami o ściernym i korozyjnym charakterze. Pracownicy muszą zmagać się z agregacją produktów, wyciekami i utratą produktywności. Marka BFM oferuje więc łatwe w instalacji łączniki elastyczne, które pozwalają na bardziej efektywną kontrolę zapasów i zaopatrzenia. Gwarantują znacznie bezpieczniejszy proces zmiany oraz skracają czas potrzebny na przezbrajanie. Złączki BFM Seeflex stosowane są także w zakładach farmaceutycznych ze względu na rygorystyczne, międzynarodowe normy przeciwwybuchowe ATEX. Spełniają najwyższe standardy higieny, a jednocześnie minimalizują punkty awarii i przerwy