Przejdź do treści

Agram S.A. Maszyny Ishida Europe usprawniają procesy produkcyjne w polskim przetwórstwie warzyw i owoców.

Agram

Firma Agram S.A. poszerzyła swoją linię produkcyjną o kolejne maszyny ważące i pakujące od japońskiego producenta Ishida Europe. Skrócono czas pracy maszyn, zwiększono wydajność linii i jej szybkość, jednocześnie ulepszając oferowany produkt.

Obecnie, po rozszerzeniu linii produkcyjnej systemy Ishida działają w dwóch zmianach, ok. 16-20 godzin. Przed unowocześnieniem linii zdarzało się, że naważarki pracowały całą dobę, jednak teraz, dzięki podniesieniu wydajności i prędkości, nie ma takiej potrzeby.

Prezes zapytany o przewidziany termin zwrotu z inwestycji, bez wahania stwierdza, że wszystko zależy od ilości pakowanych produktów w czasie. W przypadku produkcji Agram jest to dość krótki okres. Być może w ciągu 3-4 lat linia ponownie zostanie poszerzona. Co więcej, wspomina, że przy obecnym zakupie Ishidy w ramach pakietu dystrybutor Fenix Systems przeprowadził wszelkie potrzebne szkolenia personelu technicznego w zakresie obsługi systemów pakujących. „To duże ułatwienie i zniwelowanie ewentualnych przestojów pracy przy obsłudze nowych maszyn. To kwestie, które w produkcji mają duże znaczenie” – dodaje Bogusław Demianiec.

Więcej informacji - kliknij